Articles

V Calgary: Aledo hvězda drtí 5K samozřejmě v snadné vítězství

Běžci vyplnit start a ohrad pro Calgary 5K běh na Will Rogers Memorial Center v Fort Worth, Texas, sobota, Únor. 23, 2019. Dvoudenní akce zahrnuje 5k, 10k, půlmaraton, plný maraton a ultra maraton. (Star-Telegram Bob Booth)

Pokud jste neměli působivé pověření můžete zapomenout mít šanci na výhru 5K a 10K závodech v Calgary v sobotu.

mezi vítězi 10K nyní patří trojnásobná šampionka a elitní maratonkyně, jejíž čas ji kvalifikoval na olympijské zkoušky ve Spojených státech. Pokud jde o 5K, vše, co jste museli porazit, byl jeden z nejlepších atletů na střední škole v zemi.

byl to takový den vedený rezidentkou Fort Worth Caitlin Keenovou, která vyhrála 10K žen s časem 37 minut, 58 sekund. Pro Keena to byl první Cowtown 10K, který chodil na střední školu v Nolan Catholic a běžel na SMU. V neděli běží půlmaraton a patří tam k favoritkám.

Klikněte na změnit velikost

V prosinci Zájem splněny kvalifikační standard pro 2020 USA na Olympijských Studiích s maraton v čase 2:42.31.

„byl jsem 10K běžec na vysoké škole a já jsem neběžel 10K za chvíli a snažil jsem se znovu nastartovat svůj trénink,“ řekl Keen. „Trénuji na maratony více než rok a chtěl jsem se jen pobavit.“ Během roku jsem běžel tři maratony a chtěl jsem udělat něco trochu mimo svou komfortní zónu. Bylo to skvělé. Dnes jsem tam žádná očekávání nedával.“

Keenová porazila svou Spoluhráčku z Fort Worth Distance project Kristin Garciaovou (38:56) téměř o minutu.

mužský vítěz 10K byl známý. Finský Antti-Pekka Niinisto (28) vyhrál závod potřetí za posledních šest let časem 32:03. Rekord v této akci vytvořil před třemi lety, ale ani nevěděl, jestli bude schopen závodit v sobotu.

Niinisto přišel do Texasu, aby začal svou dovolenou, ale měl chřipku v pondělí a začal se cítit lépe až ve čtvrtek. V sobotu však neměl žádné problémy, když porazil Patricka Learyho (32:44) za výhru. Tito dva běžci byli více než tři minuty před finišmanem třetího místa.

„ani jsem nevěděl, jestli budu schopen běžet až do dnešního rána,“ řekl Niinisto, 28, jehož rekord na akci je 30:53. „Dnes to bylo těžké. Nechtěl jsem skončit. Chtěl jsem se tam dostat a utéct. Chtěl jsem být schopen začít rychle a začal jsem docela rychle. Posledních 5K bylo pro mě opravdu těžké.“

pro vítěze 5K mužů Graydona Morrise nebylo nic těžkého. Morris, junior v Aledu, se do závodu zaregistroval až v sobotu ráno. V čase 16:09 ale projel trať o 50 sekund rychleji než Charles Dorsett.

výsledky by neměly být překvapením, protože Morris vyhrál poslední dva tituly UIL cross country state a také tituly track and field state v závodech 3200 A 1600 metrů. Skončil třetí v Foot Locker Nationals a minulý víkend strávil v Trinidadu a Tobagu reprezentací amerického juniorského týmu.

ale Cowtown je pro něj zvláštní.

„Moje běžecká sezóna právě skončila,“ řekl Morris, který v Cowtownu nezávodil od osmé třídy, ale vyhrál děti 5K. „Byl jsem běží Cowtown od základní školy a je to vždy takový zábavný závod. Myslel jsem, že bych mohl také naskočit a prostě to běžet pro zábavu. Je to místní závod, ale připadá mi to jako jeden z hlavních závodů 5K na světě.“

Cowtown nováček Virginia Wallaceová byla další vítězkou 5K v sobotu, přičemž ženy 5K s časem 18: 44. rodák z Houstonu nyní žije ve Fort Worth a trénuje s Keenem. Porazila Haven Sizemore (19: 43)téměř o minutu, když vedla od začátku a měla průměr 6: 02 míle.

„Když jsem přišel do Fort Worth, připojil jsem se k týmu a toto je jejich základní závod,“ řekl Wallace, 24. „Byla to skvělá událost. Překvapilo mě, jak je tato událost plynulá. Mým cílem bylo přijet sem a vyhrát.”