Articles

Colegiul de fotbal premii arată câștigătorii

aici sunt câștigătorii de fiecare dintre premiile majore de fotbal colegiu a anunțat joi, 7 ianuarie. În timp ce aceste premii nu sunt la fel de iubit ca Trofeul Heisman DeVonta Smith din Alabama a câștigat marți, există încă o mulțime de prestigiu în a lua acasă un trofeu ca cel mai bun jucător de fotbal colegiu la poziția dumneavoastră în America.

Iată o listă cu toți jucătorii care au fost nominalizați, iar câștigătorii sunt mai jos:

Outland Trophy (lineman Interior, infracțiune sau apărare)

Alex Leatherwood, ol, Alabama

Leatherwood este al șaselea câștigător Outland Trophy din istoria programului Crimson Tide. Pensacola, FL, nativ a dat doar doi saci și trei QB se grăbește tot sezonul.

Premiul Nagurski (cel mai bun jucător defensiv)

Zaven Collins, LB, Tulsa

Collins și-a pus numele pe hartă ca o roată principală pentru cursa Tulsei la jocul campionatului AAC. El a adunat 54 de abordări, patru interceptări, patru saci și două bătăi forțate pentru Uraganul de aur și se ridică ca o alegere potențială în primul tur în viitoarea Draft NFL.

Premiul Lou Groza (Kicker)

Jose Borregales, K, Miami

Borregales conectat la 20-of-22 teren gol încercări pentru Hurricanes acest sezon și a făcut toate cele 37 de încercări de puncte suplimentare. El este primul jucător din Miami care a câștigat un premiu național de când Kellen Winslow II a luat acasă premiul Mackey în 2003.

Unitas Award (upperclassmen quarterback)

Mac Jones, QB, Alabama

De asemenea, un finalist Heisman, Jones a finalizat 77 la sută din pasele sale în acest sezon pentru 4.036 de metri și 36 de touchdown-uri. Nativul din Jacksonville, FL, a condus, de asemenea, națiunea în trecerea eficienței (203.3).

Premiul Butkus (Linebacker)

Jeremiah Owusu-Koramoah, LB, Notre Dame

de asemenea, numit ACC jucător defensiv al anului, Owusu-Koramoah a avut 62 de abordări, 11 abordări pentru pierdere și trei bâjbâie forțate în Notre Dame a alerga la Playoff de fotbal colegiu.

Davey O ‘ Brien (Quarterback)

Biletnikoff (receptor larg)

DeVonta Smith, WR, Alabama

primul wideout care a câștigat Heisman în 28 de ani, în mod surprinzător, ia acasă și Premiul Biletnikoff. Smith are recepții 105 pentru șantierele 1,641 și touchdown-urile 20 care se îndreaptă spre jocul Campionatului Național de luni.

Ray Guy (Punter)

Pressley Harvin III, P, Georgia Tech

Harvin III câștigă premiul Ray Guy după ce a pornit 48 de metri pe punct în 2020, un record ACC. 49 la sută din punctele sale au călătorit 50 de metri sau mai mult în acest sezon.

Premiul Nagurski (jucător defensiv)

Premiul Walter Camp (jucătorul Național al anului)

DeVonta Smith, Wr, Alabama

Trofeul Rimington (centru)

Landon Dickerson, c, Alabama

Dickerson a fost un lider grozav la Alabama ca parte a uneia dintre cele mai bune infracțiuni din fotbalul universitar, dar a suferit leziuni ligamentare la genunchi în timpul jocului campionatului sec.

Doak Walker Award (Running back)

Najee Harris, RB, Alabama

12 jocuri, 1733 total yards, 27 eseuri totale. Cu 6.1 yards pe medie de transport, Harris este oarecum aproape trecute cu vederea pe cea mai bună infracțiune din America. A terminat pe locul cinci în Trofeul Heisman votarea.