• Facebook977
  • Pinterest2.6K

Basketbal Koučování „

Vytvoření basketbal praxe plán je jak umění a vědy. Zatímco tam jsou některé specifické bloky, které by měly být součástí každého tréninku, to je na vás, abyste struktury zasedání, aby vyhovovaly potřebám jednotlivých týmu.

níže je vzorec A-B-C pro plánování úspěšného basketbalového tréninku, který vám pomůže začít. Je přizpůsobitelný pro postupy běžící 1.5 až 2 hodiny. Nebojte se nahradit ve svých vlastních basketbalových vrtačkách nebo upravit časové rámce tak, aby vyhovovaly Vašemu vlastnímu programu. Také jsem poskytl šablonu basketbalového tréninkového plánu pro vaše použití. Jednoduše klikněte na obrázek níže, otevře se v plné velikosti a můžete jej vytisknout jako odkaz.

, Klimatizace Vrtáky

první blok, Kondiční Cvičení by měla normálně běžet 10 minut. Toto je vaše příležitost, jak své sportovce zahřát a připravit k výkonu na vysoké úrovni. Použití plyometric obvody, pomoci vybudovat rychlá svalová odpověď, „footfire“ vrtáky (které zahrnují rychle klepnutím obě nohy na zem, zatímco v defenzivní postoj), nebo jiné aktivity, aby si na bušení srdce a končetiny teplé.

Fotografování Vrtačky

Princeton Natáčení Drill

druhý trénink blok, Fotografování Vrtačky, je často zneužíván trenéry. Místo záběrů z celého podlaha, praxe střelba z místa, které obvykle produkují záběry na vaše urážky. Například, pokud používáte základní 3 ven 2 v pohybu přestupek, mají své hráče v 3 řádky po obvodu s míčem ve středu. Ballhandler by prošel na jednu z linií na křídle, pak nastavte obrazovku pro prvního hráče v opačné linii. Tento hráč obdrží obrazovku, pak se prořízne přes horní část klíče, obdrží míč z druhého řádku a střílí. To napodobuje typ akce byste spustit v typickém pohybu trestný čin, a typ otevřené střely svého týmu.

podobně, pokud používáte přestupek ve stylu „1-4“, můžete získat spoustu otevřených záběrů v oblasti krátkých rohů (tj. přibližně 8 stop od koše podél základní čáry). Nebo, pokud budete hrát proti hodně pásmo obrany, praxe skákání míč do otevřeného 3-bod střelec na opačné straně hřiště.

můžete také rozdělit své “ bigs „(tj. vaše dopředu a centra) a vaše „smalls“ (tj. vaše stráže) a nechte je pracovat na konkrétních záběrech, které by se mohly dostat do vašeho přestupku.

Obranné Vrtačky

basketbal praxe plán
Shell Defense Drill

Na fázi vašeho tréninku plánu, Obranné Vrtačky, obvykle běží na zhruba 10 minut, stejně. Rád používám 5 různých vrtáků, po dobu 2 minut. Obranné vrtačky jsou obvykle únavné, takže vám to umožňuje udržovat úroveň intenzity pro každý vrták od začátku do konce.

je důležité pracovat na individuální obranu (která působí na jednotlivé techniky jako míchání, posuvné, s poplatky, a blokování střel), a tým obranu (které pracují na hraní obranný systém na podporu své spoluhráče a udržet soupeře daleko od vysoké procento střelby oblastech).

útočné cvičení

čtvrtý cvičný blok, útočné cvičení, také běží asi 10 minut. Toto je vaše šance pracovat na vašich útočných sadách vs zone a man. Začněte tím, že poškodí specifické dovednosti, které budete používat ve vašem útočné set – například, screening, chytání a dokončovací layups, střelba spot-up mikiny od lokte atd.

dále zkuste spustit své basketbalové hry proti „fiktivní“ obraně. Obránci měli jen dát do tokenu tlak a umožňují urážky projít hru, aniž by zasahoval. Dále můžete se svou obranou“ žít “ a nechat je hrát plnou rychlostí 5 na 5 v polovině hřiště.

Rychlý protiútok Vrtáky

4 Minuty Layups – Rychlý protiútok Cvičení

pátý praxe blok je 15 minut dlouhý, a pokrývá rychlý protiútok a přechod hra. Začněte s některými jednoduchými 3-man tkát vrtačky. Jak vaši hráči zvládnout procházení a pohyb, prvky, vazby, můžete zvýšit obtížnost tím, že půjdete do 5-man, 6-člověk, nebo dokonce i 7-muž vazba. Po vazbě, praxe bude 2 na 1, a 3 na 2 v plném soudu.

pracujte na svém přestupku tím, že všech 5 hráčů položíte na podlahu, zabalíte míč a zatlačíte ho na podlahu s co nejmenším počtem driblinků. Nejvíce efektivní tvorbu pro běh rychlý protiútok je obvykle 4 muž inbounding, 1 přijímající míč, 2 a 3 plnění pruhy na vnější straně soudu, a 5 muž řítil rovně dolů uprostřed. Pokud máte strategii „včasného přestupku“, Procvičte si přechod z rychlého zlomu do své nejlepší hry quick hitter.

tlakové vrtačky

Tento 15minutový blok je místem, kde cvičíte svou vlastní tlakovou obranu a také pracujete na útoku na tlakovou obranu. Zkuste nastavit svou obranu ve formaci 2-2-1 a nechte svůj útok pokusit se zlomit tlak a na druhém konci dát layup.

obrana by měla být neustále snaží chytit míč v rozích podlahy, zatímco trestný čin by měla zvrátit míč, trpělivě a snažit zasáhnout fréza uprostřed podlahy na půl hřiště.

speciální situace

strávit alespoň 5 minut cvičit speciální situace, včetně mimo hranice hry, Rychlé hitters, tip-off hry, volný hod hry, a bzučák šlehač hry.

výběr trenérů

předchozích 7 bloků sčítá přibližně 1 hodinu a 15 minut. V závislosti na množství času v tělocvičně, které máte, může být konečné zasedání vašeho basketbalového tréninkového plánu kdekoli od 15 do 45 minut.

použijte tento čas k práci na tom, co cítíte, že váš tým v té době potřebuje. Někteří trenéři rádi dělají herní přípravu tím, že simulují hry svých soupeřů a cvičí, jak na ně zaútočit.

jiní trenéři rádi nechávají děti na chvíli volné a hrají full-court scrimmage. Můžete také pracovat na střelbě z volného hodu, mít střelecké soutěže nebo dělat zábavné aktivity, které jste šetřili na konci tréninku.

Nejlepší Produkt

Tisk n‘ Go Basketbal Praxe Plán

Potřebujete pomoc s vytvořením basketbal praxe plán? Stačí si stáhnout jeden z našich předem navržených plánů a zamířit přímo do posilovny!

Vnitřní Tisk n‘ Go Basketbal Praxi Plány, budete mít okamžitý přístup k 18 zábavné basketbal vrtáky pro střelbu, přihrávku, driblování, odrazila ode dna a obrany. Vše uspořádáno do 6 tisknutelných tréninkových plánů pro mládež, které si můžete vzít přímo do posilovny! Začněte kliknutím sem.