Poniżej znajduje się formuła A-B-C do planowania udanego treningu koszykówki, aby rozpocząć. Jest konfigurowalny do ćwiczeń z systemem 1.5 do 2 godzin. Zachęcamy do zastąpienia w własnych ćwiczeń do koszykówki, lub dostosować ramy czasowe do własnych programów. Dostarczyłem również szablon planu treningu koszykówki do użytku. Po prostu kliknij na obrazek poniżej, otworzy się Pełny rozmiar i możesz go wydrukować jako odniesienie.

lubię używać 8 bloków treningowych, każdy trwa od 5 do 15 minut:

6. ćwiczenia ciśnieniowe
  7. sytuacje specjalne
  8. wybór trenerów

ćwiczenia kondycyjne

pierwszy blok ćwiczeń kondycyjnych powinien normalnie trwać 10 minut. Jest to Twoja okazja, aby rozgrzać sportowców i przygotować się do wykonywania na wysokim poziomie. Użyj obwodów plyometrycznych, aby pomóc zbudować szybką reakcję mięśni, ćwiczenia” footfire ” (które obejmują szybkie dotykanie obu stóp na ziemi, podczas gdy w pozycji obronnej) lub inne działania, aby serce pompowało i kończyny ogrzać.

ćwiczenia strzeleckie

Princeton ćwiczenia strzeleckie

drugi blok ćwiczeń, Ćwiczenia strzeleckie, jest często nadużywany przez trenerów. Zamiast strzelać z całego piętra, ćwicz strzelanie z miejsc, które zwykle dają strzały w ataku. Na przykład, jeśli używasz podstawowego 3 out 2 w ruchu ofensywnym, miej swoich graczy w liniach 3 na całym obwodzie z piłką w środku. Ballhandler przechodzi do jednej z linii na skrzydle, a następnie ustawia ekran dla pierwszego gracza w przeciwnej linii. Ten gracz otrzymuje ekran, a następnie przecina górną część klawisza, otrzymuje piłkę z drugiej linii i strzela. Naśladuje to typ akcji, którą wykonasz w typowym ataku ruchu, oraz Typ otwartego strzału, który otrzyma twoja drużyna.

Podobnie, jeśli prowadzisz atak w stylu „1-4”, możesz uzyskać wiele otwartych strzałów w krótkim rogu (tj. około 8 stóp od kosza wzdłuż linii podstawowej). Lub, jeśli grasz z dużą ilością obrony strefowej, ćwicz pomijanie piłki do otwartego 3-punktowego strzelca po przeciwnej stronie boiska.

Możesz również chcieć podzielić swoje „bigs” (tj. Twoje forwards i centers) i twoje „smalls”(tj. twoich strażników) i niech pracują nad konkretnymi strzałami, które mogą dostać się do twojego ataku.

ćwiczenia obronne

plan treningu koszykówki
Wiertło obrony powłoki

Faza planu treningu koszykówki, ćwiczenia obronne, zazwyczaj trwa około 10 minut, a także. Lubię używać 5 różnych ćwiczeń, przez 2 minuty każda. Ćwiczenia obronne są zazwyczaj męczące, więc pozwala to utrzymać poziom intensywności dla każdego wiertła od początku do końca.

ważne jest, aby pracować zarówno nad indywidualnymi ćwiczeniami obrony (które działają na indywidualnych technikach, takich jak tasowanie, przesuwanie, szarżowanie i blokowanie strzałów), jak i zespołowymi ćwiczeniami obrony (które działają na rozgrywce defensywnej, aby wspierać kolegów z drużyny i trzymać przeciwnika z dala od wysoko procentowych obszarów strzelania).

ćwiczenia ofensywne

czwarty blok ćwiczeń, Ćwiczenia ofensywne, również trwa około 10 minut. To Twoja szansa, aby popracować nad ofensywnymi zestawami vs zone i man. Zacznij od podzielenia się konkretnymi umiejętnościami, których będziesz używać w swoim zestawie ofensywnym-na przykład przesiewanie, łapanie i kończenie układów, strzelanie do punktowych skoczków z łokcia itp.

następnie spróbuj uruchomić swoje mecze koszykówki przeciwko” dummy ” obrony. Obrońcy powinni po prostu wywierać symboliczną presję i pozwolić ofensywie przejść przez grę bez ingerencji. Następnie możesz „przejść na żywo” ze swoją obroną i sprawić, by grali full speed 5 na 5 W połowie boiska.

Fast Break Drills

4 Minute Layups – Fast Break Drill

piąty blok ćwiczeń trwa 15 minut i obejmuje szybką przerwę i przejście gra. Zacznij od prostych 3-osobowych ćwiczeń splotowych. Gdy Twoi gracze opanują elementy przechodzenia i ruchu splotu, możesz zwiększyć trudność, przechodząc do splotu 5-osobowego, 6-osobowego, a nawet 7-osobowego. Po splocie ćwicz 2 na 1 i 3 na 2 w pełnym korcie.

pracuj nad swoim przejściem, umieszczając wszystkich graczy 5 na podłodze, wbijając piłkę i pchając ją w górę podłogi z jak najmniejszą liczbą dryblingów. Najskuteczniejszą formacją do prowadzenia szybkiej przerwy jest zazwyczaj 4 man inbounding, 1 odbierający piłkę, 2 i 3 wypełniający pasy na zewnątrz boiska, a 5 man barreling prosto w środku. Jeśli masz strategię „wczesnego ataku”, przećwicz przejście od szybkiej przerwy do najlepszej gry quick hitter.

ćwiczenia ciśnieniowe

Ten 15-minutowy blok to miejsce, w którym ćwiczysz własną obronę ciśnieniową, a także pracujesz nad atakowaniem obrony ciśnieniowej. Spróbuj ustawić swoją obronę w formacji 2-2-1, a atak spróbuj przełamać presję i zdobyć układ na drugim końcu.

obrona powinna stale próbować uwięzić piłkę w rogach podłogi, podczas gdy atak powinien cierpliwie odwrócić piłkę i spróbować uderzyć nożem w środku podłogi na pół boiska.

sytuacje specjalne

spędzaj co najmniej 5 minut ćwicząc sytuacje specjalne, w tym gry poza granicami, szybkie uderzenia, tip-off, rzuty wolne i brzęczyk.

wybór autokarów

poprzednie 7 bloków sumują się do około 1 godziny i 15 minut. W zależności od ilości czasu na siłowni masz, ostatnia sesja planu treningu koszykówki może trwać od 15 do 45 minut.

wykorzystaj ten czas na pracę nad tym, czego twój zespół potrzebuje w tym czasie. Niektórzy trenerzy jak zrobić przygotowanie gry poprzez symulację swoich przeciwników gra i ćwiczyć, jak ich atakować.

inni trenerzy lubią puścić dzieci na luz i grać na pełnym parkiecie. Możesz również pracować nad strzelaniem z rzutu wolnego, organizować konkursy strzeleckie lub wykonywać dowolne Zabawne czynności, które oszczędzasz na koniec treningu.

polecany produkt

Drukuj plan treningowy n’ Go

potrzebujesz pomocy w stworzeniu planu treningowego? Wystarczy pobrać jeden z naszych wstępnie zaprojektowanych planów i udać się prosto na siłownię!

wewnątrz planów treningowych Print n ’ Go, otrzymasz natychmiastowy dostęp do 18 zabawnych ćwiczeń do koszykówki do strzelania, przechodzenia, dryblingu, zbiórek i obrony. Wszystko zorganizowane w 6 planów treningowych do druku dla młodzieży, które możesz zabrać bezpośrednio na siłownię! Kliknij tutaj, aby rozpocząć.