Articles

A Cowtown: Aledo csillag szétzúzza 5K természetesen easy win

Futók töltse ki a start and corrals a Cowtown 5K run A Will Rogers Memorial Center Fort Worth, Texas, szombat, február. 23, 2019. A kétnapos eseményen 5k, 10K, félmaraton, full maraton és ultra maraton szerepel. (Star-Telegram Bob Booth)

ha nem volt lenyűgöző megbízólevele, akkor elfelejtheti, hogy esélye van a Cowtown szombati 5k és 10K versenyek megnyerésére.

a 10 ezres győztesek között van egy háromszoros bajnok és egy elit maratonista, akinek az ideje kvalifikálta magát az Egyesült Államok Olimpiai versenyeire. Ami az 5K-t illeti, mindössze az ország egyik legjobb középiskolai atlétája volt.

Ez volt az a nap, amelyet Fort Worth rezidens Caitlin Keen vezetett, aki 37 perc 58 másodperces idővel megnyerte a női 10K-t. Ez volt az első Cowtown 10k Keen számára, aki a Nolan Catholic középiskolájába járt, és az SMU-n futott. A vasárnapi félmaratonon fut, és ott is az egyik favoritnak számít.

kattintson a átméretezéshez

decemberben Keen teljesítette a 2020-as amerikai olimpiai próbák kvalifikációs szabványát 2:42.31 maratoni idővel.

“10 km-es futó voltam az egyetemen, és egy ideje nem futottam 10 km-t, és megpróbáltam újra elindítani az edzést” – mondta Keen. “Már több mint egy éve edzek maratonra, és csak szórakozni akartam. Egy év alatt három maratont futottam, és a komfortzónámon kívül akartam tenni valamit. Nagyszerű volt. Ma nem tettem fel elvárásokat.”

Keen majdnem egy perccel legyőzte a Fort Worth Distance projekt csapattársát, Kristin Garciát (38:56).

a férfi 10K-s győztes ismerős volt. A 28 éves finn Antti-Pekka Niinisto az elmúlt hat évben harmadszor nyerte meg a versenyt, 32:03-as idővel. Három évvel ezelőtt rekordot állított fel az eseményen, de azt sem tudta, hogy képes lesz-e szombaton versenyezni.

Niinisto Texasba utazott, hogy megkezdje nyaralását, de hétfőn influenzás lett, és csak csütörtökön kezdett jobban érezni magát. Nem volt semmilyen probléma szombaton, bár, ahogy verte Patrick Leary (32:44) a győzelemért. Ez a két futó több mint három perccel volt a harmadik helyezett finisher előtt.

“azt sem tudtam, hogy képes leszek-e futni ma reggelig” – mondta a 28 éves Niinisto, akinek a rekordja az eseményen 30:53 volt. “Ma nehéz volt. Nem akartam kilépni. Csak ki akartam menni és elfutni. Gyorsan akartam kezdeni, és elég gyorsan kezdtem. Az utolsó 5K nagyon kemény volt számomra.”

nem volt semmi nehéz a férfi 5K győztes Graydon Morris számára. Morris, a junior Aledo, nem is regisztrálja a versenyt, amíg szombat reggel. De 16:09-kor, 50 másodperccel gyorsabb volt, mint Charles Dorsett.

Az eredmények nem lehetnek meglepőek, hiszen Morris az utolsó két UIL cross country state címet, valamint a 3200 és 1600 méteres futamon a pálya és a pálya állami címet is megnyerte. Harmadik lett a Foot Locker Nationals-ban, és a múlt hétvégét Trinidadban és Tobagóban töltötte az amerikai junior csapat képviseletében.

de Cowtown különleges neki.

“a cross country szezonom most ért véget” – mondta Morris, aki nyolcadik óta nem versenyzett Cowtownban, de megnyerte a gyerekeket 5K. “Általános iskola óta vezetem a Cowtown – t, és ez mindig olyan szórakoztató verseny. Gondoltam, beugrom és lefuttatom szórakozásból. Ez egy helyi verseny, de úgy érzi, mint az egyik legnagyobb 5K verseny a világon.”

Cowtown újonc Virginia Wallace volt a másik 5K győztes szombaton, figyelembe véve a női 5K egy időben 18:44.

a houstoni bennszülött ma Fort Worth-ben él, és Keen-nel vonul. Közel egy perccel előzte meg Haven Sizemore-t (19:43), miközben az elejétől kezdve vezetett, és 6:02-re átlagolt egy mérföldet.

“amikor Fort Worth-be jöttem, csatlakoztam a csapathoz, és ez az ő versenyük” – mondta a 24 éves Wallace. “Nagyszerű esemény volt. Meglepődtem, milyen sima ez az esemény. Az volt a célom, hogy idejöjjek és nyerjek.”