Articles

A legjobb Karrier Introvertáltakra, hsp-k, illetve Egyéb Érzékeny Lelkek | Val NelsonVal Nelson

Érzékeny lelkek (beleértve introvertáltakra, rendkívül érzékeny személyek , valamint ember, akinek hatalmas szíve) kell, hogy legyen óvatos a munkahelyi környezetben, karrier utak. Mint egy nagyon érzékeny introvertált, aki annyira lecsapolt sok munkahely próbáltam, megtanultam a nehéz utat.

valóban boldogulhatunk és kitűnhetünk a megfelelő környezetben, és könnyen elhervadhatunk rossz környezetben.

ha yuck érzése van a munkával kapcsolatban, fogadok, hogy azért van, mert maga a munka vagy a munkakultúra rossz mérkőzés az Ön számára.

annyi mindent kínál. Igen, te. A világnak szüksége van az ajándékokra. Komolyan mondom. Talál egy jobb illeszkedést. Nem egyik napról a másikra, de jobb módszer lehetséges.

vannak alacsony stressz munkahelyek introvertált, HSP – k, és más érzékeny lelkek.

Nem, nincsenek tökéletes stresszmentes szakmák. De az alacsonyabb stressz határozottan méltó cél. Igen! A stressz az élet természetes része, és érzékeny lelkekként még sebezhetőbbek lehetünk vele szemben. Meg tudjuk csinálni az öngondoskodást, de ez nem elég, ha a helyzet továbbra is csökken.

oly gyakran az emberek egyszerűen túl sok stresszes helyzetet elviselnek, azt gondolva, hogy mi vagyunk a probléma. Gondoljuk át.

tapasztalatom:

nagyon érzékeny introvert vagyok, nagy szívvel. (Ha Myers-Briggs típusú rajongó vagy, INFP vagyok, amely az érzékenység egész sorát magyarázza.)

mindenféle munkakörnyezetet kipróbáltam az osztálytermektől a fülkéig, sokféle karriert kipróbáltam, és sok durva folt volt a munkám életében. Most már leszállt boldogan, hogy egy önálló vállalkozó karrier / üzleti edző.

ezekben a különböző munkatapasztalatokban néha élőnek, energikusnak, néha teljesen kimerültnek és nyomorúságosnak éreztem magam. Ó, érzem a rossz emlékeket a testemben, amikor ezt írom. Szeretném elérni, ha éreznéd ezt a nyomorúságot, és könyörögnél, hogy hidd el, más lehet.

most már értem, mi működik:

tanulmányoztam, hogy milyen tényezők működnek számomra, és mi működik mások számára hasonló temperamentummal. Most már elég könnyen elmondhatom, mi a fontos számunkra a munkakörnyezetünk és a karrierünk kiválasztásában. A munka jól érzi magát, tényleg! Elmagyarázom, amit tudnod kell.

Mi Működik, ami nem

persze mindenki egyedi a tehetségüket, így ez a lista az alábbi tényezőket nem a teljes lista, akkor meg kell találni a megfelelő az ön számára, de ez egy jó kiindulási pont, mint te saját munka kívánságlista. És igen, adok néhány karrier ötletek alatt.

ahogy elolvassa ezeket a munkahelyi tulajdonságokat, nyilvánvalónak tűnhet számodra,de valószínűleg nem hagyta magát, hogy ezeket a dolgokat akarja.

kérjük, hagyja magát, hogy azt akarja, amit akar, és nevezze meg, írja ki a saját munka kívánságlistáját. Utasítsa el azt, ami nem érzi magát igaznak. (Az, hogy leírod, amit akarsz, nagyon hasznos az elme megnyugtatásához és csodálatos dolgok megnyilvánulásához.)

olyan munkakörnyezetek, ahol az érzékeny lelkek boldogulhatnak:

  1. szabadság a saját időnk megszervezéséhez.
  2. ideje egyedül dolgozni.
  3. lehetővé teszi számunkra, hogy mélyen gondolkodjunk, vagy mélyen felfedezzük a lehetőségeket.
  4. a rendszerek világosak és logikusak.
  5. a kedvesség és a tisztelet kultúrájával rendelkező csapatok.
  6. olyan munka, amelyben értékelik mások igényeire való érzékenységünket.
  7. olyan munka, amely felhívja a legjobb tehetségeinket, hogy energiát érezzünk a munkánkban.
  8. olyan munka, amely igazodik az értékeinkhez.
  9. olyan kultúra, amelyben a hitelességet értékelik.
  10. ahol rangsorolhatjuk az életminőséget más sikeres intézkedésekkel szemben.
  11. ahol elég csendes gondolkodni.
  12. hozzáférés a természethez vagy a szabadban való nézetekhez.
  13. a természet vagy az állatok tisztelete. (Hajlamosak vagyunk a természet nagy rajongói.)

olyan elemek, amelyek elvezetik az energiánkat / mit kell elkerülni:

  1. hangos és rendkívül stimuláló környezet, mint a legtöbb fülke elrendezése.
  2. Non-stop emberek idő.
  3. ahol az időnket szigorúan kezelik.
  4. olyan munka, amely nem igazodik az értékeinkhez.
  5. sok olyan találkozó, amely nem jól szervezett.
  6. versenyképes, vágott torok, rosszindulatú munkakultúrák.
  7. rossz szervezés és logikátlan rendszerek.
  8. olyan kultúra, amelyben a hitelesség uralkodik.
  9. intenzív érzelmek repülnek körül, például gyakran dühös ügyfelek vagy főnökök.
  10. Salesy energy.
  11. a természettel való kapcsolat hiánya, például ablaktalan munkaterület.
  12. érzéketlenség a földre vagy az állatokra.

az önfoglalkoztatás alkalmas számunkra?

amint az a fenti listából látható, a saját munkakörnyezetünk és döntéseink irányítása nagyon jól néz ki számunkra. Ami elgondolkodtat az önfoglalkoztatásról, ahogy nekem is.

de az önfoglalkoztatás más módon is alkalmas az Ön számára? Néhány válasz és ötlet itt található:
önfoglalkoztatási ötletek introvertáltakra

karrier ötletek introvertáltakra és más érzékeny lelkekre

annyira a munkakörnyezetről és a csapatkultúráról szól, plusz arról, hogy mi teszi a szívedet énekelni, tehát valóban egyedülálló minden ember számára, így nehéz felsorolni az összes lehetőséget.

ennek ellenére adok néhány útvonalat ötleteket játszani, hogy hogyan reagál a szíved. Olyan ötleteket választottam, amelyek jól kihasználják a természetes tehetségét a mély hangolásban.

Íme néhány népszerű szakma az introverták és más érzékeny lelkek számára, feltételezve, hogy a környezet és az ok is illik. Ezek az ötletek mind valódi lehetőségek a valós világpiacon:

  1. Egészségügyi szakmai (foglalkozási terápia, masszázs terápia, bába, labor technikus, akupunktőr, alternatív gyógyító)
  2. Humán szolgáltatások szakemberek/tanácsadók középpontjában főként egy-egy kölcsönhatások
  3. a Pszichológiai tudományok kutató/pedagógus (pszichológia, szociológia, antropológia, közgazdaságtan)
  4. Projekt koordinátor/ projekt menedzser
  5. a Vezetői szerepeket, ahol a hitelesség, gondoskodó, s mélység értékelik
  6. Tervezők, illusztrátorok (grafikai tervezés, illusztráció, web design, kerttervezés)
  7. Videózás vagy fotózás
  8. Felhasználó experience (UX) design / customer experience research
  9. bármi, ami sok kutatással vagy írással jár, például grant writing vagy résumé writing.
  10. Természet-orientált munka (ranger, útmutató, tereprendezés)
  11. képzés az emberek valamit érdekel.
  12. Számviteli/könyvelési
  13. Állatorvos, illetve egyéb állati érdekel,
  14. Szövegírás/ online tartalom teremtő (a téma érdekel)
  15. SZÁR szakmák (a Tudomány, a Technológia, mechanika, Matematika)
  16. Könyvtáros
  17. Végrehajtó edző/ vezető edző
  18. Kampány stratéga a társadalmi igazságosság, vagy az éghajlat okozza
  19. Social media/online content manager
  20. Adatbázis adminisztrátor
  21. Cyber security analyst
  22. Jóga tanár
  23. Spirituális tanácsadó, spirituális tanító, vagy miniszter
  24. a színfalak Mögött nem ostobaság-kap-a-tett személy, egy nagy szervezetnél (nem valódi cím, de lehet, hogy jó ötletekre gondol. Néha a legjobb, ha elkezdjük az okot vagy a szervezetet, amellyel törődsz, majd meglátjuk, mi hangzik jól a személyzet pozíciói között.)

Hogyan válasszuk ki a legjobb karrier útját

most van néhány ötlete, amelyek talán érdekelnek, és egy kis értelme annak, hogy mi illik. De hogyan választja?

Ha szeretné tudni, hogy mi illik az Ön számára személyesen, és mindannyian egyedi, vannak olyan módon, hogy kiderüljön, a legjobb utat. Azt találták, hogy többet tudni arról, hogy az értékek, az erősségek, mind részei a személyiségemet kritikus ahhoz, hogy az egész puzzle együtt.

miután a puzzle darabokat az asztalon, akkor elkezd látni, hogyan jöhet a hangsúly minden együtt. Ha soha nem hagyja magát látni a puzzle darabokat,ez része annak, hogy miért nem látja a képet.

rájöttem, hogy kitalálni ezeket a darabokat nem könnyű csinálni egyedül, így a végén azt gondolja, hogy nem lehet megtenni. Egy kis külső segítség, és néhány egyszerű lépés, hogy együtt járjunk, a kép fókuszba kerülhet. Micsoda megkönnyebbülés.

a választás előtt alaposan meg kell nézni egy olyan befektetés, amely annyi szívfájdalmat és költséget takarít meg a rossz úton.

a jó választáshoz támogatást kaphat egy karrier-edzőtől (sokkal kevesebb, mint a rossz irányba történő rossz képzés költsége).

van is egy módja annak, hogy séta a karrier egyértelműség lépéseket egy tanfolyam.

létrehoztam egy online tanfolyamot, hogy segítsen végigvezetni a lépéseket:
nézze meg a tanfolyamomat, “egyszerű lépések a legjobb használat felfedéséhez”.

További információ itt >

ne utasítsa el túl gyorsan az” őrült ” ötleteit

talán úgy gondolja, hogy nincs jó ötlete, mert úgy gondolja, hogy titkos álmai túl irreálisak. Lehet, hogy több lehetséges, mint gondolnád.

nem arról van szó, hogy bármilyen vad ötletet követek először feltárás nélkül. Optimista és praktikus is vagyok.

vannak módok az ötletek felfedezésére, mielőtt egy utat fektetnének be. Elmagyarázom a feltárási módszert a tanfolyamomban. Több >