Articles

Adam Scott (golfozó)

korai szakmai karrierSzerkesztés

Scott a 2000-es szezon során szakmai félúton fordult, miután az év elején néhány lenyűgöző előadást mutatott be az európai turnén. A 2001-es Európa-bajnokságra mindössze nyolc alkalommal jutott ki, legjobb eredménye a hatodik helyen végzett a Linde German Masters-en. Scott is tett egy maroknyi látszat a PGA túra, de csak egy vágás hat események.

Scott játékkarrierje 2001-ben, első teljes évében profi golfozóként indult, amikor megnyerte a Dél-afrikai Johannesburgban megrendezett Alfred Dunhill Európa-bajnokságot első profi bajnoki címéért. Ez az esemény volt Scott első évkezdése, amelyet az európai és a Sunshine Tours közösen támogatott. Egy csapásra legyőzte Justin Rose-t a címre. Scott a szezon során még három top-3-as helyezést ért el, és az első szezonjában Érdemrendben a 13.helyen végzett.

a következő évben, 2002-ben, Scott nagyon sikeres szezont élvezett, két hangsúlyos győzelmet aratott az európai turnén, és a hetedik helyezést érte el az Érdemrendben. Az év első győzelme hat lövéses győzelem volt a Katar Masters-en. Később az év, Scott megsemmisítette a területen a Gleneagles skót PGA Championship, lövés egy utolsó fordulóban 63 nyerni tíz lövés. Ez még mindig a legnagyobb győzelem, amelyet karrierje során elért. A győzelmek között Scott debütált a Masters versenyen, ahol nagyon tiszteletreméltó holtversenyben végzett a 9.helyen.

2003–2004szerkesztés

Scott 2004-ben

2003-ban Scott bejutott a WGC-Accenture Match Play Championship elődöntőjébe, de a 19. Korábban megverte Bernhard Langert, Roccót, Kevin Sutherlandet és Jay Haast az elődöntőben, majd a vigaszágon legyőzte az ausztrál Peter Lonardot 1. 2003 augusztusában Scott két ütéssel megnyerte negyedik európai turnéját a skandináv mestereknél Nick Dougherty felett. Egy hónappal később követte az első győzelmét a PGA Touron az alakuló Deutsche Bank bajnokságon. A győzelem a PGA Tour 34. karrierjének kezdetén jött létre. A második fordulóban 62-szer lőtt pályára, így a félidei szakaszban kettővel vezetett, és négy ponttal nyert a Rocco. Az év végén először szerepelt a nemzetközi csapatban a Dél-afrikai Presidents Cup-on, ötből három ponttal járult hozzá a 17-17-es döntetlenhez.a 2004-es labdarúgó-világbajnokságra a FIFA JB bíróként alkalmazta.; A 72. percben kétgólos előnyre tett szert, de a zöld felé közeledve megtalálta a vízveszélyt. A címvédést azonban 40 yardos fölénnyel zárta, így bogey tízméteresével nyert a második helyezett Pádraig Harrington ellen. 23 éves korában lett a játékos bajnokság legfiatalabb győztese, 2017-ig, amikor Kim Si-woo lett a legfiatalabb győztes. Három hónappal később Scott összegyűjtötte ezt a harmadik PGA Tour győzelmet, a Booz Allen Classic győzelmével. Ő egyenlővé a verseny teljes rekordot 21 alatt par nyerni négy Charles Howell III.

2005 – 2007szerkesztés

2005 elején megnyerte a Nissan Open-t, de mivel a versenyt a heves eső miatt 36 lyukra rövidítették, nem ismerik el hivatalos győzelemnek. Megosztva a félúton vezető Chad Campbell, játszottak le, hogy meghatározzák a győztes, Scott nyerő az első playoff lyuk. Így karrierje során először érte el a hivatalos Golf-világranglista első tízét. Azóta több mint 400 hetet töltött a rangsor top-10-ben. Néhány hónappal később Scott megnyerte ötödik európai turné címét a kínai Pekingi Johnnie Walker Classic-on. Egy 63-as pályaművet lőtt le egy három lövéses győzelemhez vezető úton. Scott is megnyerte a Singapore Open később 2005 az ázsiai túra hét stroke felett Lee Westwood.

Scott 2006-tól kezdve ritkábban játszott az európai turnén, inkább a PGA turnéra összpontosítva. Sikeres évet zárt, három induló és három harmadik helyezett mellett egy győzelmet könyvelhetett el. A harmadik helyen végzett a PGA bajnokságban, amely a legjobb bemutatója volt egy nagy bajnokságon. Ezután folytatta az év későbbi szakaszában, hogy befejezze a második holtversenyt a WGC-American Express bajnokságon, nyolc ütéssel végzett Tiger Woods mögött. Az év végén, Scott megnyerte a szezonzáró Tour Championship három stroke a negyedik karrier PGA Tour győzelem és a harmadik helyen végzett a PGA Tour pénz lista 2006.

a 2007-es szezon Scott számára a második helyen végzett a szezonnyitó Mercedes Benz bajnokság Hawaii Vijay Singh mögött. Ezt követően Scott elérte karrierjét a harmadik világszám rangsorában. Ezután ötödik alkalommal nyert a PGA turnén, a Masters előtti héten, a Shell Houston Open-en. Miután a 72. lyukon a vízbe lőtte a labdát, egy 48 méteres putt-ot tett, hogy háromütemű győzelmet szerezzen Stuart Appleby és Bubba Watson felett. Ezután következetesen játszott az év hátralévő részében, mind a négy FedEx Cup rájátszás eseményére kvalifikálva, majd a 10. helyen végzett a végső rangsorban.

2008–2010szerkesztés

2008-ban elegendő eseményt játszott az európai turnén ahhoz, hogy 2005 óta először Érdemrendben játszhasson. Scott 2008-ban sérülés és betegség miatt nehezen viselte a szezont, de minden turnén egyszer sikerült nyernie. 2008 januárjában szép stílusban kezdte az évet azzal, hogy a katari mesterek európai turnéján megnyerte hatodik karrier címét. Scott egy zseniális 11-es paralimpiai döntőt rendezett a 61-esből, ami egyszerre volt rekord és egyéni legjobb kör. Az utolsó fordulót három lövéssel kezdte, majd Henrik Stenson előtt három lövéssel megnyerte a tornát.

2008 áprilisában Scott megnyerte az EDS Byron Nelson bajnokságot a Ryan Moore elleni rájátszásban. Scott egy kilenc méteres puttot tartott, hogy a playoffot a 72. lyukba tegye. A rájátszás kezdődött, Scott Moore, hogy pars az első két extra lyuk előtt Scott kivett egy drámai 48 méteres birdie putt a harmadik extra lyuk a győzelem. A 2008-as US Openen a World No. 1 Tiger Woods, A World No. 2 Phil Mickelson és a World No. 3 Scott mind párosítva az első két fordulóban a verseny. Woods nyert egy playoffban, Mickelson a 18.helyen végzett, Scott pedig a 26. helyen végzett. A 39. évet a pénzlistán fejezte be.

Scott formája rosszul esett 2009-ben, amikor kiesett a világranglistán a top 50-ből, és a PGA Tour pénzlistáján a top 100-on kívül fejezte be az évet. A 108. helyen végzett a pénzlistán, ami karrierje eddigi legrosszabb helyezése. Ban ben 19 események a PGA Tour, hiányzott a vágás 10 alkalommal, az ő egyetlen top 10 célba jön a Sony Open Hawaii januárban. Ő azonban nyerni az év végén decemberben a hazai bajnokságban, az Australian Open, az első győzelem hazai pályán karrierje.

annak ellenére, hogy egy csendes pár év Scott nyerte a hetedik karrier PGA Tour címet a Valero Texas Open május 2010, uralkodó egy 36 lyuk hosszú vasárnap befejezni egy csapásra megelőzve Svéd Freddie Jacobson. Ez volt Scott első PGA Tour győzelme két évig. Kvalifikálta magát és játszott a FedEx Kupa rájátszásában, a Tour Championship 27.helyén végzett. Novemberben Scott pályafutása során harmadszor nyerte meg a Barclays Singapore Open-t, korábban 2005-ben és 2006-ban diadalmaskodott. Ez volt a hetedik címe Az európai turnén.

2011szerkesztés

Scott a legjobb eredményt érte el egy nagy bajnokságon, amikor a 2011-es Masters versenyen a második helyen végzett, Jason Day honfitársa mellett, két ütéssel a győztes Charl Schwartzel mögött. Scott tartotta az egyetlen vezető a verseny közben a 71. lyuk, de négy birdies egy sorban Schwartzel jelentette Scott rövidre két stroke.

WGC-Bridgestone Invitational winEdit

Tiger Woods sérült meg a US Openen, és az Open Championship 2011-ben, Woods caddie Steve Williams caddished Scott. Miután Woods július 20-án kirúgta Williamst, Williams Scott állandó caddie-je lett. A két élvezte az első győzelem együtt 7 augusztus 2011 amikor Scott diadalmaskodott a 2011 WGC-Bridgestone Invitational, megszerezte neki az első karrier világbajnokság és nyolcadik cím összességében mindkét fő túrák. Négy ütéssel legyőzte Luke Donaldot és Rickie Fowlert a 65. forduló után, ezzel a 20.lett a világranglistán. Scott visszatért a világ legjobb 10 először több mint két év után a győzelem, újra belépő kilencedik.

a Tiger Woods 2007-es tour-győzelme után az első olyan játékos lett, aki megnyerte a major-t, Scott a hetedik helyen végzett a PGA-bajnokságon. Scott egyike volt annak a hat játékosnak, akik 2011-ben két top 10-es helyezést értek el a nagy versenyeken. Ezután tartotta a 36 lyuk vezetést a szezonzáró Tour Championship-ben, mielőtt a 74-68 fordulók holtversenyben hatodik helyezést értek el. Scott véget ért az év száma 16 a ranglistán. 2011 novemberében Scott egyike volt annak az öt ausztrálnak az elnök Kupacsapatában, amely Ausztráliában elvesztette az Egyesült Államokat. Scott 2-3-0-s rekorddal ért véget.

2012szerkesztés

Scott az évet a Northern Trust Open-en kezdte,ahol a 17. helyen végzett. Áprilisban, Scott élvezte a második egymást követő top-10 a Masters Tournament, amikor befejezte T8. Az utolsó 66. fordulót lőtte, amelyben a 16. lyukon egy lyuk volt, hogy az utolsó napon előrelépjen a ranglistán. Az év második nagy bajnokságában Scott a legjobb eredményt érte el az US Openen, az olimpiai klub 15.döntetlenjével. A 2., a 3. és a 4. fordulóban a 70. Ezután a Nyílt Bajnokság felépítésében Scott a harmadik helyen végzett az AT&T nemzeti versenyen.

A 2012-es nyílt Bajnokságonszerkesztés

a 2012-es nyílt bajnokságon Scott kiegyenlítette a Royal Lytham & A St Annes Golfklub pályarekordját egy nyílt bajnokságon, amikor egy 64-es, aluli fordulót lőtt, hogy az első forduló után egy csapással vezessen. Ezt azután kiegyenlített Amerikai Brandt Snedeker a második fordulóban, vezetni Scott egy csapásra megy be a hétvégén, miután Scott felvett egy kör 67. A harmadik körben Scott egy 68-assal négyütemű előnyre tett szert, megelőzve Brandt Snedekert és Graeme Mcdowellt.

Az utolsó fordulóban Scott birdie 14-én négy lövésből álló párnát adott neki, négy lyukkal. A 15., Scott tette bogey, miután húzta a megközelítés lövés egy greenside bunker. 16-án meghallotta a megközelítését, amelyet a zöld hátuljára lőtt, hogy hosszadalmas puttot hagyjon birdie számára. Körülbelül fél méterrel lemaradt a puttról, és nem tudta átalakítani a par puttot. Ahogy Scott játszott a 17., Ernie Els már birdied az utolsó lyuk lesz a vezető a klubház hét alatt, egy lövés mögött Scott. 17-én, a hajóút közepétől Scott túllőtt a megközelítésen, és egy vastag, durva helyen landolt a zöld hátsó részén. Csak dobás 20 méterről, de lemaradt a kapott putt, hogy rögzítse a harmadik mumus el a nyakkendő a vezetést az Els.

az utolsó lyuk, szüksége van egy birdie nyerni, vagy egy par, hogy egy playoff Els, Scott talált egy bunker le a tee, és a labda végül szorosan alatta az ajak. Csak oldalirányban tudott kiugrani. A harmadik löketért egy vaslövést játszott, hogy elhagyja magát egy nyolc méteres putttal, hogy a bajnokságot egy playoffba vigye. Scott szűken hiányzott a putt a külső szélén a lyuk, így egy másik mumus, hogy befejezze a kör. Scott lövés egy utolsó fordulóban 75 befejezni hat alatt, egy stroke mögött a bajnok Ernie Els.

Scott összeomlása az otthoni szakaszon sok más híres golf-összeomláshoz hasonlította az évek során, köztük honfitársa, Greg Norman az 1996 Masters-en. A forduló után Scott azt mondta, hogy a cél az volt, hogy rossz pozíciókat találjon a pályán, nem pedig az idegek. Azt is mondta: “nagyon csalódott vagyok, de a hét nagy részében olyan szépen játszottam, hogy tényleg nem szabad hagynom, hogy ez lehoz. Tudom, hogy ma nagyon nagy esélyt hagytam, hogy kicsússzak az ujjaimból, de valahogy visszanézek, és kiveszem belőle a pozitívumokat. A második helyen végzett Scott a 2011-es Masters-tornán holtversenyben második helyezést ért el, és a hatodik helyen végzett a világranglista 10.helyén.

2012 többi Részeszerkesztés

Scott első megjelenése a nyílt bajnokság után a WGC-Bridgestone Invitational-n volt, ahol megpróbálta megvédeni címét az előző évtől. A hetet döntetlennel zárta a 45. helyen. A következő héten, Scott ismét a mix a PGA Championship, belépő az utolsó fordulóban az utolsó előtti csoport, négy lövés mögött a vezető Rory McIlroy. Jó körülmények között, bár, Scott lövés egy par 73 csepp vissza a végső helyzetben a t11th.

November 18-án Scott a Melbourne-i Sandbeltben, Kingston Heathben egy bogey-mentes utolsó fordulót lőtt, hogy először megnyerje az Ausztrál Masters-t. A címvédő Ian Poultert az utolsó fordulóba vitte, de egy 67-es lövést lőtt, beleértve az utolsó madarat is, hogy a Masters champion “arany kabátját” tegye.

2013szerkesztés

Scott később nyitotta meg a szezont, mint a legtöbb, az első eseményével a Northern Trust Open-en, jóval az adott év februárjában. A t10th eseményt három fordulóval fejezte be par alatt. Ezután egymás után játszotta a két Golf világbajnokságot, a WGC-Accenture Match Play Championship-en vesztes a nyitó fordulóban 2& 1 Tim Clarknak. A következő WGC-Cadillac bajnokságon Scott a hét utolsó napján a T19-ről a T3-ra ugrott Tiger Woods és Steve Stricker mögött. Utolsó versenye a Masters előtt a Tampa Bay Championshipben volt, ahol a T30-at fejezte be.

2013 MastersEdit

a 2013-as Masters versenyen Scott kilépett a chasing pack-ből az utolsó napon, hogy döntetlent érjen el a 72.lyukba vezető vezetéshez. Scott folytatta birdie a 18. jelentős távolságból, kéri vad ünnepségek, ahogy nézett, hogy megnyerte a címet. A korábbi bajnok, Ángel Cabrera azonban kiváló megközelítést alkalmazott, majd később a 72. lyukat is megszerezte, hogy Scott-t -9-es vezetéshez kösse, ami hirtelen halálos rájátszáshoz vezetett. Mindkét játékos parred az első lyuk (18) A Cabrera hüvelyk távolságra birdie. A második lyuk (10), Cabrera ismét hiányzott a birdie putt hüvelyk, így Scott egy 12 láb birdie putt a bajnokság, amely Scott holed. Ez volt Scott első nagy bajnoki címe, és ez volt az első alkalom, hogy egy ausztrál megnyerte a Masters-t. Sokan azt is megváltásnak tekintették, hogy nem nyerte meg az előző évi nyílt bajnokságot.

Scott győzelme a Masters-ben a hivatalos Golf-világranglistán a 3. helyre helyezte, ami a karrier magas rangsorának felel meg. Scott győzelme némi vitát váltott ki, amikor egy hosszú putter segítségével nyert, mivel a mesterek első nyertese volt. 2012. November 29-én az USGA és az R&A, a golf két irányító testülete bejelentette, hogy 2016.január 1-jén eltiltják a versenytől. Nem volt szabályellenes, hogy Scott a hosszú puttert használja a 2013 Masters számára, mivel 2016.január 1-jéig kellett megállítania a felhasználást.

2013 többi Részeszerkesztés

Scott döntetlennel fejezte be a 45. helyet az US Openen. Scott együtemű vezetést vett fel a hátsó kilencbe a nyílt bajnokság utolsó napján, mielőtt végül a harmadik helyen végzett. A 2013-as döntő, a PGA bajnokság, Scott ötödik helyen végzett. Az első esetben, ha a FedEx Kupa Rájátszás, A Barclays, Scott kész egy 66 (-5) utolsó körben, hogy megnyerje a négy játékos által egy stroke-ot, majd mozgassa a második a világranglistán, a karrier, magas.

októberben Scott megnyerte a 2013-as PGA Grand Slam of Golf eseményt,amelyben az év négy fő nyertese versenyez. Egy hónappal később Scott nyerne szülőhazájában Ausztráliában, amikor megnyerte az Ausztrál PGA bajnokságot, negyedik karriergyőzelmét az Australasia PGA turnéján. Ezt gyorsan követte az Ausztrál mesterek megnyerése 16 November, a Royal Melbourne-ben, befejező 14 lövések par alatt. A következő héten Scott lenne garner győzelem a csapat része ISPS Handa World Cup of Golf, a többi Ausztrál Jason Day. A csapat egy kombinált 17-under-par-t lőtt. Day nyerte az egyéni bajnokságot 10-under-par. Scott 2013.December 1-jén Rory McIlroy második lett az Emirates Australian Openen. Egy csapásra vezetett, de Scott és McIlroy mumusa két lövést és győzelmet ért el az északírek ellen. Scott 2013-ban a világ 2.számú rangsorolt golfozójaként fejezte be.

2014: Az 1.helyezés utánSzerkesztés

2014 márciusában Scott a Bay Hill Club& Lodge-nál kötötte meg a pályadíjat, amikor az Arnold Invitational első fordulójában egy 10 alatti Palmer-par 62-t lőtt. Ő folytatta, hogy befejezze a harmadik a versenyen mögött a győztes Matt Every Keegan Bradley után szegény négy over-par 76 Az utolsó fordulóban.

On 19 May 2014, Scott átvette a világ #1 rangsorolt golfozó. Scott a 17.golfozó, aki a hivatalos rangsor kezdete óta az első helyen áll. Ő is a második ausztrál és az első Greg Norman óta 1998-ban. Egy héttel azután, hogy világ #1, Scott megerősítette rangsor egy győzelem a Crowne Plaza Invitational Colonial, hogy az első, aki nyerni mind a négy Texas-alapú PGA Tour Események. Scott tizenegy hétig, 2014 augusztusáig tartotta az első helyet.

2016szerkesztés

Scott jól kezdte a szezont a CIMB Classic második helyezésével a 2016-os szezon során. Ezután követte ezt februárban 2016, egy másik második helyezett forgalomba a Northern Trust Open, ahol annak ellenére, hogy a végső lyuk chip-in birdie, befejezte a lövés mögött győztes Bubba Watson.

2016. február 28-án Scott megnyerte a 12. PGA Tour címet a PGA Nemzeti golfklubban játszott Honda Classic győzelmével. Egy csapásra győzött Sergio García felett, hogy véget vessen egy közel kétéves winless aszálynak. Ez volt Scott első győzelme a rövid putterrel, a 2016-ban kiadott hosszú putter-tilalom után, az 2010 Singapore Open óta eltelt több mint öt évben. A 2009-es Tour-bajnokságon Phil Mickelson óta ő lett az első, aki négyszeres világbajnok lett a hétvégén, és megnyerte a tornát. A győzelem visszavitte Scottot a világ első tízébe, a kilencedik helyre.

a következő héten Scott a WGC-Cadillac Championship együtemű győzelmével állította vissza a hátsó győzelmet. Ez volt Scott második győzelme egy WGC eseményen, és ez volt az első alkalom karrierje során, hogy vissza-vissza győzelmet aratott. Az utolsó fordulót három ütéssel kezdte Rory McIlroy, de egy 69-es fordulót lőtt, és egy hat méteres puttot kellett lyukasztania a par számára az utolsó zölden, hogy megnyerje a győzelmet. A win is inkább figyelemre méltó, mert ő volt a felvett két dupla-ellenség az első kilenc a harmadik, illetve ötödik lyukak lemaradni a vezetők, de aztán követte ezt a hat madarak a következő kilenc lyuk, hogy átvegye az irányítást az esemény. A győzelem Scott-ot a rangsorban a hatodik helyre emelte.

áprilisban Scott bejelentette, hogy nem vesz részt a 2016-os Olimpiai Játékokon, hivatkozva “rendkívül elfoglalt játéktervre”. Nemzetközi Golf Szövetség vezérigazgatója Peter Dawson márkás Scott döntése, valamint más nagy horderejű golfozók, “sajnálatos”, míg Gary játékos azt mondta, a játékosok, akik úgy döntöttek, hogy kilép a játék Rio de Janeiro voltak ” fáj ” a játék. Scott honfitársa, Marcus Fraser azonban a védelmére sietett, “abszolút szemétnek” minősítve döntését.

2017szerkesztés

2017 szeptemberében Scott részmunkaidős caddie Steve Williams bejelentette, hogy az év vége után már nem dolgozik neki, mondván, hogy 2018 elejétől vissza akar térni a teljes munkaidős caddie-hez.

2019szerkesztés

2019 decemberében Scott pályafutása során másodszor nyerte meg az Ausztrál PGA bajnokságot. Ez volt az első győzelme a 2016-os WGC-Cadillac bajnokság óta.

2020szerkesztés

2020 februárjában Scott megnyerte a Genesis Invitational-t a Riviera Country Clubban a Pacific Palisades-ban, Kaliforniában. Ez volt az első győzelme a PGA turnén közel négy év alatt.