Articles

Briscoe kradnie XFINITY Series regular-season finale zwycięstwo w Bristolu

To było idealne rub-and-run.

w wyścigu, który zajął ostatnie miejsce w playoffach NASCAR Xfinity Series, Chase Briscoe zepchnął bliskiego przyjaciela, innego kierowcę Forda i mistrza sezonu regularnego Austina Cindrica z drogi z sześcioma okrążeniami i wycofał się, aby wygrać Friday night ’ s Food City 300 na Bristol Motor Speedway.

Cindric nie miał pełnego zestawu środków, stracił wspomaganie kierownicy na nie. 22 Team Penske Ford podczas biegu finałowego. Cindric stracił drugie miejsce na rzecz Rossa Chastaina, który prowadził 117 okrążeń. Chastain skończony .651 sekund za zwycięzcą wyścigu.

zwycięstwo było siódmym w tym sezonie, jego pierwszym w Bristolu i dziewiątym w karierze. Briscoe zakończył sezon regularny z 50 punktami Play-off, remisując z Cindricem, który wygrał pięć z pierwszych 26 wyścigów.

RELATED: nieoficjalne wyniki

„ostatnie 15 okrążeń, nasz samochód ożył” „Coś wymyśliłem. Musieliśmy wykorzenić i wykorzenić drogę tam — o to chodzi w Bristolu.

” gdybyśmy mogli skończyć na drugim miejscu i wygrać wyścig, mielibyśmy taką samą liczbę punktów Playoff jak (Cindric). Misja wykonana.”

Brandon Brown zajął ostatnie miejsce w Play-off Xfinity z 12.miejscem.

Harrison Burton prowadził w piątek na czwartym miejscu, a za nim Justin Allgaier, który przejechał pierwsze dwa etapy i prowadził 126 z 300 okrążeń, zanim prowadzenie jego Nr 7 JR Motorsports Chevroleta zaostrzyło się po przerwie na drugim etapie.

Anthony Alfredo, Noah Gragson, Brandon Jones, Jeb Burton i Riley Herbst ukończyli czołową dziesiątkę.

ścigając się na bliskim dystansie, Cindric objął prowadzenie z Chastain one circuit po ostatnim restarcie na okrążeniu 252. Cindric zajmował czołowe miejsce do czasu, gdy Briscoe z numerem 98 Stewart-Haas Racing Ford wyprzedził go na 295 okrążeniu.

zwycięstwo było jeszcze bardziej satysfakcjonujące dla Briscoe po 11.i 16. miejscu w minionym weekendzie doubleheader na torze Richmond Raceway.

„byłem taki wściekły po ostatnim tygodniu”, powiedział Briscoe, który prowadził 11 okrążeń, w tym finałową szóstkę. „Powiedziałem wszystkim chłopakom, że nie ma szans, żeby nas dzisiaj pokonali. Byłam wściekła po tym, jak biegliśmy w zeszłym tygodniu, i cały czas korzystam z Internetu i widzę, jak faceci liczą nas po jednym złym wyścigu.

” wiem, Do czego jest zdolna ta drużyna… dwa ostatnie wyścigi ukończyłem na drugim miejscu i tak bardzo chciałem tu wygrać, i to jest niesamowite, że mogę to uczcić z tymi wszystkimi fanami wyścigów.”

Cindric zmagał się po tym, jak jego wspomaganie kierownicy zaczęło zawieść 15 okrążeń w ostatnim biegu z zieloną flagą.

„nigdy w życiu nie czułem się tak bezradny” „Nigdy nie czułem takiego bólu w samochodzie wyścigowym. Moje ciało odrętwiało przez jakiś czas … nigdy nie przegrałem wyścigu w ten sposób.”

Playoff NASCAR XFINITY Series rozpocznie się w najbliższą sobotę na torze Las Vegas Motor Speedway. Za Briscoe i Cindrikiem Allgaier jest trzeci, a za nim Gragson, Jones, Justin Haley, Harrison Burton, Chastain, Ryan Sieg, Michael Annett, Herbst i Brown.