Articles

Cowtown: Aledo star crushes 5k course in easy win

biegacze wypełniają start i corrals dla Cowtown 5K run W Will Rogers Memorial Center w Fort Worth, Texas, sobota, luty. 23, 2019. Dwudniowe wydarzenie obejmuje 5k, 10K, Półmaraton, pełny maraton i ultra maraton. (Star-Telegram Bob Booth)

Jeśli nie masz imponujących referencji, możesz zapomnieć o szansie na zwycięstwo w wyścigach 5K i 10K w sobotę w Cowtown.

na 10K zwyciężczyni to trzykrotna mistrzyni i elitarna maratończyk, której czas zakwalifikował ją do igrzysk olimpijskich w Stanach Zjednoczonych. Jeśli chodzi o 5K, wszystko co miałeś do pokonania był jednym z najlepszych sportowców w szkole średniej w kraju.

To był taki dzień prowadzony przez mieszkankę Fort Worth Caitlin Keen, która wygrała kobiece 10K z czasem 37 minut i 58 sekund. Był to pierwszy Cowtown 10K dla Keen, która chodziła do szkoły średniej w Nolan Catholic i biegała na torze w SMU. Startuje w niedzielę w półmaratonie i jest tam jedną z faworytek.

Kliknij, aby zmienić rozmiar

w grudniu Keen spełniła standardy kwalifikacyjne do amerykańskich prób Olimpijskich 2020 z czasem maratonu 2:42.31.

„byłem biegaczem na 10 km w college’ u i dawno nie biegałem na 10 km i próbowałem ponownie rozpocząć trening ” – powiedziała Keen. „Trenuję do maratonów od ponad roku i po prostu chciałem się trochę zabawić. Przebiegłem trzy maratony w ciągu roku i chciałem zrobić coś nieco poza moją strefą komfortu. Było świetnie. Nie wyraziłam dziś żadnych oczekiwań.”

Keen pokonała o prawie minutę koleżankę z Fort Worth Distance Project Kristin Garcia (38:56).

zwycięzca 10K mężczyzn był znany. Fin Antti-Pekka Niinisto, 28 lat, wygrał wyścig po raz trzeci w ciągu ostatnich sześciu lat, z czasem 32: 03. Ustanowił rekord w tej imprezie trzy lata temu, ale nawet nie wiedział, czy będzie w stanie wystartować w sobotę.

Niinisto przyjechał do Teksasu na wakacje, ale miał grypę w poniedziałek i poczuł się lepiej dopiero w czwartek. W sobotę nie miał jednak żadnych problemów, gdyż pokonał Patricka Leary ’ ego (32:44) za zwycięstwo. Ci dwaj biegacze byli ponad trzy minuty przed trzecim miejscem.

„nawet nie wiedziałem, czy będę w stanie biec do rana” – powiedział Niinisto, 28 lat, którego rekord na imprezie to 30: 53. „Dziś było ciężko. Nie chciałem rezygnować. Chciałem tylko uciec. Chciałem być w stanie zacząć szybko i zacząłem dość szybko. Ostatnie 5K było dla mnie naprawdę trudne.”

nie było nic trudnego dla zwycięzcy 5K mężczyzn Graydona Morrisa. Morris, junior z Aledo, nie zgłosił się do wyścigu aż do soboty rano. Pokonał jednak bieg o 16: 09, 50 sekund szybciej od Charlesa Dorsetta.

wyniki nie powinny być zaskoczeniem, ponieważ Morris zdobył dwa ostatnie tytuły UIL cross country, a także tytuły lekkoatletyczne w biegach na 3200 i 1600 metrów. Zajął trzecie miejsce w Foot Locker Nationals, a ostatni weekend spędził w Trynidadzie i Tobago reprezentując juniorską drużynę USA.

ale Cowtown jest dla niego wyjątkowy.

„mój sezon cross country właśnie się zakończył”, powiedział Morris, który nie ścigał się w Cowtown od ósmej klasy, ale wygrał kids 5K. „Prowadzę Cowtown od podstawówki i zawsze jest to taki fajny wyścig. Pomyślałem, że równie dobrze mogę wskoczyć i uruchomić to dla Zabawy. Jest to lokalny wyścig, ale czuje się jak jeden z głównych wyścigów 5K na świecie.”

Cowtown newcomer Virginia Wallace była drugim zwycięzcą 5K sobota, biorąc kobiet 5K z czasem 18:44.

mieszkaniec Houston mieszka teraz w Fort Worth i trenuje z Keen. Pokonała o prawie minutę Haven Sizemore (19:43), prowadząc od początku i średnio 6:02 na milę.

„kiedy przyjechałem do Fort Worth dołączyłem do zespołu i to jest ich podstawowy wyścig” – powiedział Wallace, 24. „To było wielkie wydarzenie. Byłem zaskoczony, jak płynne jest to wydarzenie. Moim celem było tu przyjść i wygrać.”