Articles

Az NBA döntő történetének legnagyobb csapásai

az NBA döntő állítólag csata a liga két legjobb csapata között … nos, legalább egy csata az egyes konferenciák legjobb csapata között (ne tegyünk úgy, mintha a két legjobb csapat mindig az NBA rájátszás konzoljának ellentétes oldalán lenne). De a dolgok nem mindig így alakulnak.

ahogy minden NBA-játékban megtörténhet, vannak olyan idők, amikor az egyik címért versenyző csapat csak egy bizonyos éjszakán nem rendelkezik vele. Nem tudnak gólt szerezni, vagy megállítani egy vödröt, és a dolgok néha egyenesen kínosak.

Ez volt a helyzet a hat csapat ezen a listán a legnagyobb blowouts NBA döntő történetében.

A Boston Celtics két NBA-döntős játékot nyert 34 ponttal

Memorial Day Massacre

kapcsolódó: ki szerezte a legtöbb pontot egyetlen NBA-döntős játékban?

a harmadik egymást követő címet keresve a Boston Celtics 34 pontos győzelemmel nyitotta meg az 1961-es NBA-döntőt. Louis Hawks. A Celtics hét játékosa duplázott aznap este, Bill Russell pedig 31 lepattanót szedett le a 129-95-ös győzelemnél. A következő négy meccsből hármat egy szám alapján határoztak el, de a Boston egyértelműen jobb csapat volt, és öt játszmában nyerte meg a sorozatot.

24 évvel később a Celtics egy másik 34 pontos 1. játékrész jobb oldalán volt az NBA döntőjében, ezúttal a LA Lakers ellen, amit “Emléknap mészárlásnak” neveznek.”Hat Celtics kétszámjegyű gólt szerzett aznap este, beleértve mind az öt indulót, a 148-114-es drubingban, de a Lakers erősen visszatért a 2. játékba, és hat játékban megnyerte a sorozatot. A Lakers korábban 0-8 volt az NBA döntőjében keserű riválisaik ellen.

A golyók 1978-ban egy 7-es játékot kényszerítettek 35 pontos győzelemmel a Szonikusok felett

1978 NBA döntő: Bullets vs. Sonics

Le 3-2 a sorozat ellen a Seattle Supersonics, a Washington Golyó jött be a Játék 6 az 1978-as NBA Döntőjében kelleni nyerni, hogy túlélem, de ők biztosan szerzett egy nagyot. Elvin Hayes 21 pontja és 15 lepattanója után mindkét meccslabdát hárított, a lövések 35 pontos győzelmet arattak, 117-82.

A Sonics nem vesz egy vödröt, a Főváros Központjában, az éjszaka, a felvétel csak 33.7% a mező 59.3% a rossz vonal. Washington három nappal később megszerezte a franchise történetének egyetlen bajnokságát.

A Spurs legyőzte a Hőt 36 a Játék 3 a 2013-as NBA-Döntő

2013 NBA-Döntő: a Játék 3 Mikro-Film

RELATED: NBA-Döntő: Danny Green Megvan az Esélye, Hogy Valami Csak 4 Játékos a Történelemben Volna

Miután megnézte a Miami Heat, a San Antonio Spurs szét az első két meccsen a 2013-as NBA-Döntő, a rajongók nem tudták, mire számíthat a Játék 3. De valószínű, hogy senki sem számított az NBA döntő történetének harmadik legnagyobb kitörésére. A Miami “nagy hármasa” LeBron James, Dwyane Wade és Chris Bosh is küzdött a kosárlabdával azon az estén, és a hőség mindössze 40,8% – ot lőtt a padlóról csapatként.

a Spurs viszont 48, 9%-ot lőtt a padlóról, beleértve az 50% – ot a 3 pontos vonalról, a 113-77 győzelem felé vezető úton. Danny Green 7-9-re elhúzott az ívről, és 27 ponttal vezette a Spurst. A Miami azonban az utolsó nevetést kapta, amikor visszavágtak, és hét meccsen megnyerték a sorozatot, hogy megszerezzék második egymást követő NBA-címüket. A San Antonio a következő évben megnyeri a visszavágót.

A Celtics ökölbe szorult, a 17. cím a 39 pontos verést a Lakers-t, 2008-ban

2008-as Döntőben - Játék 6 All-Access

a 3-2-sorozat vezető felé Játék 6 a 2008-as NBA-Döntő, a Boston Celtics kellett nyerni, csak egy két játék otthon clinch a franchise 17 NBA cím. Gyorsan elintézték az üzletet, Kobe Bryant és a LA Lakers 39 pontos legyőzésével.

Ray Allen és Kevin Garnett egyaránt 26 pontot szerzett a 131-92-es győzelemben, míg Rajon Rondo 21-et. Paul Pierce 17 ponttal vezetett az NBA-döntő MVP-je előtt, a Celtics pedig 49,4% – ot lőtt a padlóról, 50% – ot pedig az ívről. Eközben a Lakers mindössze 42, 2% – ot lőtt a padlóról a veszteségben.

A Bikák megrendezésre a Jazz-54 pont 42 pont nyerni a Játék 3. az 1998-as NBA-Döntő

Bulls vs Jazz 1998 Döntő - Játék 3 - Bulls a 42 pontot

RELATED: A legmagasabb NBA-döntős átlaggal rendelkező játékos nem az, akinek gondolnád

az 1998-as NBA-döntő a Chicago Bulls és a Utah Jazz között a történelem egyik legversenyképesebb bajnoki sorozata volt, legalább a hat játék közül ötben. A 3. játszmában, amelyet a Bulls 42 ponttal megnyert, a sorozat minden meccse a drót alá került, és öt ponttal vagy annál kevesebbel dőlt el. De ez a játék 3 győzelem a Bulls őrült volt.

Chicago tartott Utah egy NBA döntő-alacsony 54 pont, mint a Jazz küzdött, hogy elérje lövések, lövés csak 30% a padlóról. A Jazz azon az éjszakán csak egy 3-mutatót talált el, mint Michael Jordan & Co. elszaladt ezzel a játékkal. A Bulls vezette mindössze három után az első negyedévben, de bekapcsolta a második, outscoring Utah által 15 pont, hogy egy 18 pontos vezetést félidőben.

nem volt hajlandó levenni a lábát a gázról, a Chicago a harmadik negyedben 23-14-re, a negyedikben pedig 24-9-re legyőzte a Utah-t a rekord 42 pontos győzelemért. A Bulls hat év alatt nyerte meg a sorozatot, hogy nyolc év alatt hatodik címet szerezzen.