• Facebook977
  • Pinterest2.6K

kosárlabda Coaching “

a kosárlabda practice plan létrehozása művészet és tudomány egyaránt. Bár vannak olyan konkrét blokkok, amelyeknek minden gyakorlatnak részét kell képezniük, az Ön feladata, hogy felépítse a munkamenetet az egyéni csapat igényeinek kielégítésére.

Az alábbiakban egy a-B-C képlet a sikeres kosárlabda gyakorlat megtervezéséhez az induláshoz. Ez testreszabható gyakorlatok futó 1.5-2 óra. Nyugodtan helyettesítheti a saját kosárlabda fúrók, vagy állítsa be az időkereteket, hogy megfeleljen a saját program. Azt is feltéve, kosárlabda gyakorlat terv sablon a használatra. Egyszerűen kattintson az alábbi képre, teljes méretben nyílik meg, majd referenciaként kinyomtathatja.

Kondicionáló Gyakorlatokat

Az első blokk, Kondicionáló Gyakorlatok, általában fut 10 percig. Ez a lehetőség, hogy a sportolók felmelegedett, készen áll, hogy végre egy magas szinten. A plyometric áramkörök segítségével gyorsan rángatózó izom válasz, “footfire” fúrók (amelyek magukban foglalják a gyors megérinti mindkét lábát a földön, míg a védekező állást), vagy egyéb tevékenységek, hogy a szív pumpáló, valamint a végtagok meleg.

Princeton Shooting Drill

a második gyakorlat blokk, lövés fúrók, gyakran visszaélnek edzők. Ahelyett, hogy felvételeket készítene az egész padlóról, gyakoroljon lövöldözést azokról a helyekről, amelyek általában lövéseket készítenek a bűncselekmény során. Például, ha fut egy basic 3 out 2 in motion bűncselekmény, már a játékosok 3 sor körül a területet a labdát a közepén. A ballhandler átmegy az egyik vonal a szárny, majd állítsa be a képernyőt az első játékos az ellenkező sorban. Ez a játékos megkapja a képernyőt, majd átvágja a kulcs tetejét, megkapja a labdát a másik sorból, és lő. Ez utánozza, hogy milyen típusú akció lenne futtatni egy tipikus mozgás bűncselekmény, és az a fajta nyílt lövés a csapat kapna.

hasonlóképpen, ha fut egy ” 1-4 ” stílusú bűncselekmény, akkor lehet, hogy sok nyitott felvételek a rövid sarokban területen (azaz. körülbelül 8 láb a kosárból az alapvonal mentén). Vagy, ha sok zónavédelem ellen játszik, gyakorolja a labdát egy nyitott 3 pontos lövőre a bíróság másik oldalán.

akkor is érdemes megosztani a “bigs” (azaz. a csatárok és centerek) és a “smalls” (azaz. az őrök), és nekik dolgozni a konkrét lövések lehet bejutni a bűncselekmény.

Védekező Gyakorlatok

kosárlabda edzés terv
> Shell Védelmi Gyakorlat

A fázis a kosárlabda edzés terv, Védekező Gyakorlatok, jellemzően fut, körülbelül 10 perc alatt is. Szeretek 5 különböző fúrót használni, mindegyik 2 percig. A védekező fúrók általában fárasztóak, így ez lehetővé teszi az egyes fúrók intenzitási szintjének fenntartását az elejétől a végéig.

Ez fontos mind az egyéni védelmi gyakorlatokat (amely munka egyedi technikák, mint a csoszogó, csúszó, figyelembe véve a díjak, valamint blokkolja a lövést), a csapat védelmi gyakorlatokat (amely munka játszik egy védekező rendszer támogatása, a csapattársak pedig hagyni, hogy az ellenfél elől a magas százalékú felvételi területek).

támadó fúrók

a negyedik gyakorlati blokk, támadó fúrók, szintén körülbelül 10 percig fut. Ez a lehetőség, hogy a munka a támadó készletek vs zone and man. Start lebontva a különleges képességeit fogja használni belül a támadó set – például, szűrés, gyönyörködtető, illetve befejező layups, felvételi hely-fel ugrók a könyök stb.

Ezután próbálja meg futtatni a kosárlabda játékait egy “dummy” védelem ellen. A védőknek csak jelképes nyomást kell gyakorolniuk, és lehetővé kell tenniük, hogy a bűncselekmény beavatkozása nélkül áthaladjon a játékon. Ezután “élesben” lehet védekezni, és a félpályában 5-5-re játszhatnak.

Fast Break Drills

4 Minute Layups – Fast Break Drill

az ötödik gyakorlati blokk 15 perc hosszú, és lefedi a gyors break and transition játékot. Kezdje néhány egyszerű 3-man szövés fúróval. Ahogy a játékosok elsajátítják a szövés elhaladó és mozgási elemeit,növelheti a nehézséget egy 5 fős, 6 fős vagy akár 7 fős szövéshez. Miután a szövés, gyakorlat megy 2 1, 3 2 a teljes bíróság.

dolgozz az átmeneti bűncselekmény azáltal, hogy mind az 5 játékos a földre, inbounding a labdát, majd nyomja fel a földre a legkevesebb csöpög lehetséges. A gyors brékfutás leghatékonyabb formája jellemzően a 4 fős mezőny, az 1-es a labdát kapja,a 2-es és a 3-as a pálya külső oldalán, az 5-ös pedig egyenesen középen. Ha van egy “korai bűncselekmény” stratégia, Gyakorold az átmenetet a gyors szünet a legjobb gyors ütő játék.

Pressure Drills

Ez a 15 perces blokk, ahol gyakorolni a saját nyomás védelem, valamint a munka támadó nyomás védelem. Próbálja meg a védekezését egy 2-2-1-es formációban beállítani, és a támadójátéka próbálja megtörni a nyomást, és a másik végén gólt rúgni.

a védelem kell folyamatosan próbálják csapdába ejteni a labdát a sarkokban a padló, míg a bűncselekmény meg kell fordított a labdát türelmesen, és próbálja meg, hogy elérje a vágó közepén a padló félpályán.

speciális helyzetek

töltsön el legalább 5 percet speciális helyzetek gyakorlásával, beleértve a határokat, a játékokat, a gyors ütőket, a tip-off darabokat, a szabad dobást, a buzzer beater játszik.

coachs Choice

az előző 7 blokk körülbelül 1 órát és 15 percet vesz igénybe. Attól függően, hogy mennyi tornaterem ideje van, a kosárlabda edzésterv utolsó ülése bárhol lehet 15-45 perc hosszú.

használja ezt az időt, hogy dolgozzon, amit úgy érzi, a csapat szüksége idején. Egyes edzők, mint a játék előkészítése által szimuláló ellenfeleik játszik, gyakorló, hogyan kell támadni őket.

más edzők szeretnék egy kicsit elengedni a gyerekeket, és teljes pályás játékot játszani. Ön is dolgozhat a szabad dobás lövés, van forgatás versenyek, vagy bármilyen szórakoztató tevékenységet már megtakarítás a végén gyakorlat.