Articles

Daytona 500 rajtvonal: előrejelzések és esélyek a 2020-as párbajok előtt

A 2020-as Daytona 500-as kvalifikáció csütörtökön folytatódik a Bluegreen Vacations Duel versenyen, amely a mezőny többi részét Ricky Stenhouse Jr.és Alex Bowman után állítja be.

az első párbaj a tervek szerint este 7-kor kezdődik, a második pedig 8:45-kor ET. A Duel 1 beállítja a belső sort, a Duel 2 pedig meghatározza a külső Sort. A verseny utolsó két helyét a 40 autó területén is meghatározzák.

Előre a párbajt, itt vannak a legújabb verseny esélye jóvoltából Caesars Palace:

Chris Lovag Catchfence megosztott a teljes felállása mind a párbajt:

Charta csapat, garantált 36 40-ből verseny slot, valamint Justin Haley (Kaulig Racing), valamint Brendan Gaughan (Szakáll Motorsport) már lefoglalta a helyet a térképen a pole-minősített sebesség. Így két helyen szerepel Reed Sorenson, Daniel Suarez, Chad Finchum, Timmy Hill és J. J. Yeley.

minden verseny 60 körből áll, és nincsenek szakaszai. Minden járművezetőnek legalább egy gödörmegállót kell tennie. A pontszerzők: 10-en a futamgyőztesek, egy-egy a 10. helyezett finiser.

Az ifjabb Stenhouse a Daytona 500-at pole pozícióból kezdi, és az 1-es párbaj első sorában lesz Chase Elliott mellett.

a 32 éves csatlakozott a JTG Daugherty Racing-hez a 2020-as kampányhoz közel egy évtized után Roush Fenway Racing-vel. A tavalyi versenyt az ötödik helyről kezdte, 2020-ig volt a legjobbja, és a 13.helyen végzett.

Denny Hamlin a címvédő és összesen két Daytona 500 bajnoki címet szerzett. Az 1-es párbajban a harmadik helyről indulva Aric Almirola mellett.

Hamlin és Jimmie Johnson vasárnap három vagy több bajnoki címmel csatlakozhatott egy exkluzív klubhoz:

Johnson második győzelme Daytonában 2013-ban jött. Tavaly a kilencedik helyen végzett, és Bowman mellett az első sorban indul a Duel 2. Kyle Bush, Kevin Harvick és Kurt Bush is ott lesz a Duel 2 – ben.