Articles

Sonoma Raceway

Sonoma Raceway, dříve Sears Point Raceway a Infineon Raceway je 2.52 mil (4.06 km) road course a drag strip se nachází v Sonoma, Kalifornie. Silniční kurz obsahuje 12 zatáček na kopcovitém kurzu se 160 stopami (49 m) celkové změny nadmořské výšky. Je hostitelem jednoho z pouhých dvou závodů NASCAR Sprint Cup Series každý rok, které se konají na silničních kurzech (druhý je Watkins Glen International v Watkins Glen, New York). Je také hostitelem série Verizon IndyCar a několika dalších automobilových závodů a motocyklových závodů, jako je americká Federace motocyklistů.

Sonoma Raceway nadále hostí Amatérské nebo klubové závodní akce, které mohou nebo nemusí být přístupné široké veřejnosti. Největším takovým autoklubem je americký klub sportovních aut.

Track Mapa Paddock Mapě

Infineon sledovat mapu 2009Infineon paddock mapě 2009

Varianty

Variace Sonoma obvody jsou často používány. Motocykly používají 2,22 mil (3 .57 km), 12. Je založen na plném rozvržení a nezahrnuje skluz. Toto uspořádání, otevřené v roce 2003, přeskočí pozdější část Esses (8A a 9) a běh z turnu 10 na Turn 11 (vlásenka), místo toho použije Turn 11a, protože Turn 11 nemá odtok. Tato vlásenka se nachází těsně za řídící věží tažného pásu a nabízí poměrně přímý běh na start-cílovou čáru.

Když se Pirelli World Challenge v roce 2011 vrátil na Infineon Raceway, byl použit upravený kurz (protože série doubleheader fungovala jako podpůrná akce pro závod Indy). Během vysílání, bylo vysvětleno, že Indy samozřejmě přeskočí mnoho high-speed ěření vzhledem k zakřivení úseku od Přelomu 9. až 10 končí bez odtoku, a to zejména na vnější straně zakřivené části (ohraničený drag strip), a trochu nejistě odtoku v high-speed Turn 10.

dalším faktorem při odstraňování vlásenky je skutečnost, že zatáčka je viditelná pouze z garáží nebo tribuny za esses. Důvodem jsou tribuny postavené podél přední roviny, které slouží také jako tribuny tažného pásu.

pro závod IndyCar 2012 byla trať opět upravena. Magny Cours-style vlásenka na přelomu 7 byl použit k vytvoření průchozí zóny. Turn 9A (šikana podobná nové autobusové zastávce Spa) se rozšiřuje o deset stop (~3 metry), aby bylo možné získat více místa. Nový směr 11B byla provedena, pohybující se dále přes drag strip věž (Motocykl Přelomu 11), byl prodloužen o 200 stop (cca 61 m) vytvořit absolvování zóna (nachází se těsně před závodem loga maloval v Pořadí 11), a kde se nachází přetáhněte pruh pracovní oblasti se nachází.