Articles

Labdarúgás | nbcolympics.com

A játék

mindkét oldalon egyszerre 11 játékos lehet a pályán: 10 mezőnyjátékos és egy kapus. A csapatok játékonként legfeljebb három helyettesítőt engedélyezhetnek, plusz egy további helyettesítőt, ha a játék extra időre megy. A játékosok, akik helyettesítik ki a játék nem megy vissza később.

minden játék két 45 perces félből áll, amelyek között 15 perces szünet van. Játékvezetők adhat” leállási idő”, hogy a végén minden fele, hogy pótolja az elveszett idő alatt a fele sérülések vagy egyéb megszakítások. Ez általában nem haladja meg az 5-6 percet (ez a magas oldalon van).

a kötések nem törnek meg a csoportszakasz során. A negyeddöntőben és azon túl (más néven “knockout rounds”), ha a csapatok a Szabályozás végén vannak kötve, akkor 5 perces szünetet tartanak, mielőtt két 15 perces extra időt játszanak, csak egy rövid “italszünettel”. Az Extra idő nem hirtelen halál, így a teljes 30 perc akkor is lejátszódik, ha egy csapat korán megy előre.

Ha a csapatok az extra idő végén kötődnek, akkor egy ötjátékos lövöldözésre kerülnek, amelyben minden csapat öt játékost jelöl ki, hogy büntető lövést hajtson végre az ellenfél kapusa ellen. A csapatok felváltva veszik az öt lövést. Ha a csapatok közötti rés bármely ponton elég nagy lesz ahhoz, hogy az egyik csapat matematikailag ne tudja elkapni a másikat, akkor a fennmaradó lövéseket nem fogják megtenni.

Ha a csapat továbbra is döntetlen után az 5-játékos shootout, a lövöldözés is folytatódik a “hirtelen halál” kerek, ugyanazzal a játékosok minden csapat felvételi ugyanabban a sorrendben, amíg az egyik csapat hibázik, a másik teszi a lövés.

A verseny

mind a férfi, mind a női versenyek a verseny következő szakaszaiból állnak:

• Csoport Színpadon
  • Negyeddöntőbe
  • Elődöntőben
  • Érmet Játékok (Arany & Bronz)

mind a férfiak, mind a nők versenyek, negyeddöntő át a kitüntetést játékok játszott a knockout-stílus konzol, a két vesztes a elődöntőt játszik a bronzérmet játék.

Csoportos szakasz-Férfi (16 csapat)

a csapatok négy csoportba oszthatók vetés és sorsolás alapján.

minden csapat három játékot fog játszani a csoportos játékban-egyet a csoport minden más csapata ellen. A csapatok 3 pontot szereznek a győzelemért, 1 pontot a döntetlenért, 0 pontot pedig a veszteségért. A megszerzett pontok alapján az egyes csoportok első két csapata jut tovább a negyeddöntőbe.

Ha a csapatok azonos számú ponttal vannak kötve a csoportszakasz után, akkor a döntetlen a következő kritériumokkal lesz megszakítva: gólkülönbség az összes játékban, majd a színpadon szerzett összes gól száma. Van egy másodlagos eljárás, ha a nyakkendő még mindig nem törött. (Megjegyzés: míg a legtöbb csapatsport a két holtversenyes csapat közötti fej-fej rekordot nézné meg, hogy megtörje a nyakkendőt, ez nem olyan, amit a labdarúgásban figyelembe vesznek.)

Csoportszakasz-Női (12 csapat)

a csapatokat három, négyfős csoportra osztják vetés és sorsolás alapján.

minden csapat három játékot fog játszani a csoportos játékban-egyet a csoport minden más csapata ellen. A csapatok 3 pontot szereznek a győzelemért, 1 pontot a döntetlenért, 0 pontot pedig a veszteségért. A megszerzett pontok alapján a csoportok első és második helyezettjei jutnak tovább a negyeddöntőbe, a harmadik helyezettek közül a két legjobb csapat jut tovább.

a Tiebreak szabályok ugyanazok, mint a férfi versenyen.