Articles

Piłka nożna | nbcolympics.com

gra

każda ze Stron może mieć 11 zawodników na boisku jednocześnie: 10 zawodników i jednego bramkarza. Drużyny mogą mieć maksymalnie trzech zastępców na mecz, plus jeden dodatkowy zastęp, jeśli gra przechodzi do dogrywki. Gracze, którzy zostaną zastąpieni poza grą, nie mogą wrócić później.

każdy mecz będzie składał się z dwóch 45-minutowych połówek z 15-minutową przerwą. Sędziowie mogą dodać „czas przestoju” do końca każdej połowy, aby nadrobić stracony czas podczas połowy na kontuzje lub inne przerwy. Zwykle nie przekracza to 5-6 minut na pół (a to jest na wysokiej stronie).

remisy nie zostaną zerwane w fazie grupowej. W ćwierćfinałach i poza nimi (zwanych również „rundami nokautu”), Jeśli drużyny zostaną zremisowane pod koniec Regulaminu, będą miały 5-minutową przerwę przed rozegraniem dwóch 15-minutowych dogrywek, z krótką „przerwą na napoje” pomiędzy nimi. Dogrywka nie jest nagłą śmiercią, więc pełne 30 minut zostanie rozegrane, nawet jeśli jedna drużyna pójdzie wcześniej.

Jeśli drużyny pozostaną remisowe pod koniec dogrywki, pójdą na rzut karny dla pięciu graczy, w którym każda drużyna wyznaczy pięciu graczy, którzy wykonają rzut karny przeciwko bramkarzowi przeciwnika. Drużyny będą naprzemiennie oddawać swoje pięć strzałów. Jeśli w którymś momencie różnica między drużynami stanie się na tyle duża, że jedna drużyna nie będzie mogła matematycznie złapać drugiej, reszta strzałów nie zostanie oddana.

Jeśli drużyny pozostaną remisowe po strzelaninie dla 5 graczy, strzelanina przechodzi w rundę „nagłej śmierci”, z tymi samymi graczami dla każdej drużyny strzelającej w tej samej kolejności, dopóki jedna drużyna nie chybi, a druga nie oddaje swojego strzału.

Turniej

zarówno turniej mężczyzn jak i kobiet składać się będzie z następujących faz zawodów:

• Faza grupowa
  • Ćwierćfinały
  • półfinały
  • Mecze o medale (złoto& Brąz)

zarówno w turniejach mężczyzn, jak i kobiet Ćwierćfinały poprzez mecze o medale zostaną rozegrane w drabince pucharowej, a dwóch przegranych z półfinałów zagra w meczu o brązowy medal.

Faza grupowa – Męska (16 drużyn)

drużyny podzielone są na cztery grupy po cztery według rozstawienia i remisu.

każda drużyna rozegra trzy mecze w fazie grupowej – jeden przeciwko każdej innej drużynie w swojej grupie. Drużyny otrzymają 3 punkty za zwycięstwo, 1 punkt za remis I 0 punktów za porażkę. Na podstawie zdobytych punktów dwie najlepsze drużyny z każdej grupy awansują do ćwierćfinałów.

Jeśli po fazie grupowej drużyny zostaną zremisowane z taką samą liczbą punktów, remis zostanie przerwany według następujących kryteriów: różnica bramek we wszystkich meczach, a następnie łączna liczba bramek zdobytych w fazie. Istnieje dodatkowy zestaw procedur, jeśli krawat nadal nie jest zerwany. (Uwaga: podczas gdy większość sportów zespołowych patrzyłaby na rekord head-to-head między dwoma zremisowanymi drużynami, aby przełamać remis, nie jest to coś, co jest brane pod uwagę w piłce nożnej.)

Faza grupowa – żeńskie (12 drużyn)

drużyny podzielone są na trzy grupy po cztery w zależności od rozstawienia i remisu.

każda drużyna rozegra trzy mecze w fazie grupowej – jeden przeciwko każdej innej drużynie w swojej grupie. Drużyny otrzymają 3 punkty za zwycięstwo, 1 punkt za remis I 0 punktów za porażkę. Na podstawie tych zdobytych punktów zespoły z każdej grupy zajęły pierwsze i drugie miejsce, a dwie najlepsze drużyny z trzeciego miejsca awansują do ćwierćfinałów.

Zasady Tiebreak są takie same jak w turnieju mężczyzn.